Dzisiaj jest środa, 08.02.23, imieniny: Gniewomira, Piotra

Wiedzieć więcej

Majątek za wolność

Autor: Ewa Inn, data dodania: 19-10-2009 Majątek za wolność

Rozwód nie należy do najprzyjemniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Wielka miłość, wierność, plany na przyszłość – to już przestaje być istotne na rozprawie rozwodowej. Tam najważniejsze jest ustalenie winy, wysokości alimentów, praw do odwiedzin dzieci. Niebagatelną sprawą jest też podział majątku, a gdy jego wartość szacowana jest na grube miliony, wtedy zaczyna się prawdziwa wojna między małżonkami.


Madonna 

Do tej pory było wiele gwiazd show-biznesu, głównie mężczyzn, którzy za wolność musieli słono zapłacić swoim żonom. Niedawno do tego grona dołączyła kobieta, której wróżono, że wysokością „haraczu” za rozwód przebije wszystkich. Mowa o Madonnie, która jak widać, pobijanie różnych rekordów ma już na stale wpisane w życiorys. 

W latach osiemdziesiątych przez 4 lata była żoną Seana Penn. Wtedy ich rozwód nie był godny zainteresowanie mediów, a walki o majątek nie odnotowano, bo nie bardzo było czym się dzielić. Potem długo z nikim nie wiązała się formalnie, aż do 2000 roku, kiedy to wyszła za mąż za brytyjskiego reżysera Guya Ritchiego, nie podpisując z nim intercyzy. 

Madonna usidlona? Ustatkowana? W końcu odnalazła szczęście? Wspólnie wychowywali 12-letnią dziś córkę Madonny - Lourdes,  artystka urodziła mężowi syna Rocco, a trzy lata temu adoptowali z Malawi trzyletniego Davida. Sielanka trwała kilka lat. W ubiegłym roku można jednak było zauważyć już poważny konflikt miedzy małżonkami, aż w listopadzie w końcu doszło do rozwodu. Przyczyna? Brak pożycia seksualnego małżonków, niewierność Madonny i jej zamiłowanie do kabały. 

 

Gdy rozniosła się informacja o ich rozwodzie, media zastanawiały się, ile Guy uszczknie z 400-milionowego majątku żony. Jakież musiało być rozczarowanie niektórych postawą Brytyjczyka, który stwierdził, że nie ma zamiaru rościć praw do części majątku małżonki, a jedyne o co będzie walczył, to o prawa rodzicielskie do synów. Jednak chyba nikt w to do końca nie wierzył. I słusznie, bo już miesiąc po rozwodzie rzeczniczka Madonny poinformowała media, iż w ramach ugody rozwodowej Madonna zubożała o około 50 milionów funtów w gotówce i nieruchomościach. 

Inni rekordziści

Rozwód po 18 latach małżeństwa legendarnego koszykarza Michaela Jordana  z Juanitą Vanoy kosztował gwiazdora NBA 150 milionów dolarów.   

Taką samą kwotę wypłacił swojej żonie, producentce telewizyjnej Marci Murphey popularny, szczególnie za Oceanem piosenkarz country Neil Diamond, który stwierdził, że rozwiązanie 25-letniego małżeństwa było warte każdego centa.

Stevena Spielberga pożegnanie z żoną Amy Irving kosztowało 100 milionów dolarów. 

Bruce Willis zapłacił za liczne romanse, głównie  z koleżankami z planu, rozwodem i uszczupleniem majątku w wysokości 90 milionów dolarów i dwiema posiadłościami o wartości 10 miolinów, którymi właścicielką jest teraz jego ex-żona, Demi Moore.

Kevin Costner – na otarcie łez pozostawił byłej żonie Cindy Silva 80 milionów dolarów. 

Tom Cruise tracąc głowę dla koleżanki po fachu – Penelope Cruz, postanowił rozwieść się z Nicole Kidman. Boje o podział majątku trwały długo, jednak niewierny mąż skruszał, gdy dowiedział się, że Nicole z powodu stresu poroniła długo oczekiwaną ciążę. Skrucha kosztowała go 85 milionów dolarów.  

 

Harrison Ford  po 20 latach małżeństwa z aktorką Melissą Mathison. postanowił zakończyć je, aby żyć u boku swojej nowej miłości Calisty Flockhart, filmowej Ally McBeal. Za wolność tę zapłacił 85 milionów dolarów, a do tego prawdopodobnie będzie musiał jeszcze dzielić się z ex zyskami ze sprzedaży płyt i kaset wideo z filmami, w których były małżonek zagrał. 

Paul Mc Cartney również zapomniał o intercyzie, za co słono zapłacił po rozwodzie z Heather Mills, która wywalczyła w sądzie 24,3 mln funtów, a także największe alimenty w historii Wielkiej Brytanii - 2,5 miliona funtów rocznie. W sumie szacuje się, że zakończenie tego niefortunnego małżeństwa, które nie przetrwało nawet 4 lata, będzie kosztować Sir Paula McCartney'a 55 milionów funtów. 

Phil Collins za rozwód ze szwajcarską pięknością Orianne Cavey zapłacił 25 milionów funtów. Jego rozwód z poprzednią żoną Jill Taverman również uderzył go nieco po kieszeni – wart był 17 milionów funtów. Dzięki rozwodowi ze Szwajcarką pobił rekord najdroższego rozwodu w brytyjskim show-biznesie, który dotąd należał do Mc Cartney’a.   

Michael Douglas dał nieźle popalić małżonce Diandrze, a to za sprawą alkoholizmu i seksoholizmu owocującego niezliczonymi romansami. Po 20 latach burzliwego związku, przeplatanego rozstaniami i powrotami państwo Douglas rozstali się, po trwającej trzy lata sprawie rozwodowej. Ostatecznie Diandra otrzymała 45 milionów dolarów, posiadłości w Santa Barbara, apartament w Nowym Jorku, domek w Aspen i willę w Beverly Hills. 

Kandydat na mega rekordzistę? 

Mel Gibson prawdopodobnie zostanie rekordzistą, bijącym na łeb innych zamożnych rozwodników, jeśli groźby jego żony zostaną spełnione. Na pozór 28-letnie małżeństwo Mela i Robyn tworzyło przykładną, bogobojną rodzinę, która co kilka lat powiększała się o kolejne dziecko – w sumie siedmioro. Dziś żona, zmęczona zamiłowaniem męża do alkoholu i kobiet, przerywa milczenie. Czara goryczy przelała się, gdy Mel wdał się w romans z rosyjska piosenkarką. Kolejny raz upokorzona żona zagroziła odejściem a rozwód, który wisi w powietrzu, może skończyć się podziałem majątku, którego wartość przyprawia o zawrót głowy. Z prostego rachunku wynika, że pani Gibson ma pełne prawo otrzymać 450 milionów dolarów.


separ