Dzisiaj jest czwartek, 29.02.24, imieniny: Lutosławy, Romana

Z pazurem

O tym jak faceci metro zmienili się w metro-drwali

Autor: Ewa Inn, data dodania: 15-12-2014 O tym jak faceci metro zmienili się w metro-drwali

Lumberseksualny – ostatni krzyk mody męskiej, nadejście którego obwieściły chóralnie wszystkie media. Drwal, to styl, który spadł na polskiego faceta jak grom z jasnego nieba. Ktoś pstryknął palcem i pierdut, modni faceci jak jeden mąż zapuszczają brody i lecą do sklepu z odzieżą roboczą po kraciaste koszule.


Hola, hola, nie tak prędko. Z dnia na dzień nikt nie staje się facetem-drwalem, bo lumbersekszułal to nie tyle wygląd, co przede wszystkim stan umysłu. I jeśli modny Kowalski puścił już wolno brodę i wąsa oraz przyodział grzbiet kraciastą flanelą, to teraz jeszcze powinien dopasować do wyglądu swoją mentalność.

Ile w drwalu drwala, a ile metro?

Jeden z największych portali polskich przekazał wytyczne co do modnego aktualnie wyglądu:

- flanelowa koszula w grubą kratę,
- masywne buty
- obowiązkowy zarost
- włosy wystylizowane przez fryzjera

Przeczytałam i umarłam. Ze śmiechu. Drwal i stylizacja? Znaczy nadal metro, tylko Ĺźe zakonspirowany. Co z tego, Ĺźe jest ta broda, skoro świeĹźo upieczeni drwale nadal okupują łazienki lub przesiadują u fryzjera (o pardon, u barbera!) w celu uzyskania nieskazitelnego zarostu i fryzury stawianej na Ĺźel? I tu mi się przypominają wypowiedzi tych, co to kreują modę, Ĺźe współczesny miejski drwal, to taki ekskluzywny menel. Rezultat tego jest taki, Ĺźe udający drwala facet jest nadal wymuskanym metro, z wymodelowaną grzywką, wypielęgnowaną twarzyczką i kolczykami w miejscach, w których prawdziwy drwal co najwyĹźej podłubałby sobie palcem.

WyĹźej rzeczony portal nie omieszkał równieĹź poinformować, jaka metamorfoza wewnętrzna powinna zajść w mężczyĹşnie, aby z mydłka zmienić się w prawdziwego faceta, co to nie je miodu, tylko Ĺźuje pszczoły:

- musi kochać przygody i majsterkowanie
- winien być mięsożerny i trunkowy

No i kicha! Mimo zapuszczonej brody, drwalem nie mogą zostać wegetarianie i abstynenci. Nie zostanie drwalem równieĹź ten, kto półki na przyprawy nie zmajstruje dla ukochanej, nie przetka kibelka, gdy się zapcha i nie naprawi pralki, gdy ta odmówi wirowania. Zaszczytne miano faceta-drwala nie moĹźe otrzymać równieĹź domator, unikający szeroko pojętej rozrywki, który chrzani przypływy adrenaliny, albowiem woli poczytać dobrą książkę lub pobiegać w pobliskim parku.

Ile Ciebie w Tobie?

Na szczęście Ĺźyją wśród nas mężczyĹşni, którzy są zawsze wierni sobie. Nie baczą na trendy w modzie, która ostatnimi laty pomiata facetami z kąta w kąt, a to każąc im być wydepilowanymi gogusiami o kobiecej wraĹźliwości, a to znów zarośniętymi twardzielami w ciężkich buciorach, którzy poĹźerają krwiste steki w przerwach między skokami na bungee lub łapaniem gołymi rękami pstrągów w rzece.

Prawdziwy mężczyzna nie musi uciekać się do sztuczek i przebieranek, aby udowodnić, Ĺźe nim jest. Drwal, metro, retro – jeden czort! Gdy facet zbytnio skupia się na zmieniających się co rusz trendach, które nie tylko mieszają mu w szafie, ale i w głowie, to traci kawałek siebie, a gdy nie jest się sobą to… kim właściwie się jest?


separ