Dzisiaj jest czwartek, 29.02.24, imieniny: Lutosławy, Romana

Na sportowo

Zjawiskowa Taylor Townsend

Autor: Ewa Inn, data dodania: 16-05-2014 Zjawiskowa Taylor Townsend

Dlaczego zjawiskowa? Ano dlatego, że widok puszystej tenisistki w czasie turnieju wielkoszlemowego to wielce rzadkie zjawisko. Na mniej znaczących turniejach pewnie też. I generalnie w tenisie zawodowym. Bo przecież tenisiści, co wcale nie dziwi, posiadają całkiem inną sylwetkę.


Taylor, wbrew przeciwnościom, jakimi w tym wypadku bez wątpienia są dodatkowe kilogramy ciała, świetnie sobie radzi na korcie, osiąga sukcesy i jest zaprzeczeniem tezy, że puszysty może w sporcie mniej.

Ta niespełna 18-letnia dziewczyna jest mistrzynią najznamienitszych światowych turniejów dla juniorów, stawiając dzielnie czoła rywalkom zarówno w grze pojedynczej,  jak i w deblu.

Po wygranej juniorskiego Australian Open dostała zalecenie od Amerykańskiego Związku Tenisowego (USTA), by schudła, a w celach motywacyjnych Związek odciął ją od swojej kasy, rzekomo w trosce o jej zdrowie i rozwój. Taylor jednak wystąpiła w następnym prestiĹźowym turnieju – US OPEN za własną kasę, rozstając się jednocześnie z trenerami Związku.

Dziś, zajmując 205. miejsce w rankingu WTA, bierze udział w prestiĹźowym Roland Garros jako najmłodsza uczestniczka turnieju, pokonując na dzień dobry Alize Cornet – tenisistkę z czołówki światowego rankingu.

Panna  Townsend zadziwia mnie. Dziewczyna nosi ponoć 80 kilogramów i pewnie przez to wydaje się taka nieporadna, a jednak radzi sobie nieĹşle. MoĹźe nie jest super zwrotna i szybka, co w tenisie jest szalenie waĹźne, ale za to wali piłką mocno i precyzyjnie, nadrabiając braki w nogach.

http://www.tenislove.pl/wp-content/uploads/2014/05/taylor-townsend-3.jpg

Polscy komentatorzy transmitując mecze drwią z lekka z krągłej Amerykanki, ja jednak bardziej jestem skłonna podziwiać ją za determinację, niĹź natrząsać się z jej sylwetki. Owszem, powinna schudnąć, bo wtedy byłoby jej o niebo łatwiej grać, a i zdrowsza by była i dziś i w przyszłości. Ale cóĹź, z jakiegoś powodu tak się nie dzieje i nie będę wnikać w powody.

Dziś przed Taylor kolejny mecz i kolejna przeciwniczka do pokonania. Będę za nią trzymać kciuki! Wolę wspierać, niż krytykować. A i tak wierzę w to, że kiedyś zeszczupleje, wdrapując się na rankingową drabinkę i wtedy utrze nosa wszystkim malkontentom.


separ