Dzisiaj jest czwartek, 29.02.24, imieniny: Lutosławy, Romana

Coś dla duszy

Dyjak rozszarpał mnie na strzępy!

Autor: Ewa Inn, data dodania: 14-02-2013 Dyjak rozszarpał mnie na strzępy!

Marek Dyjak studyjny to jak gorzka czekolada w sreberku, jak wytrawne wino w zakorkowanej butelce, jak bajeczne lody przez szybę cukierni, jak łzy na fotografii. Dyjak na Ĺźywo to słodycz gorzkiej czekolady, bukiet wytrawnego wina, bajeczny smak lodów, słona prawda łez.

» więcej...

Jezus Maria... ach ta Peszek!

Autor: Ewa Inn, data dodania: 27-01-2013 Jezus Maria... ach ta Peszek!

Czasami utwory z krążka, który wpadł w nasze ręce, nie od razu przypadają nam do gustu, oczarowują dopiero po jakimś czasie a my odkrywamy magię, która wcześniej była nam obca. Tak teĹź stało się w wypadku muzyki z ostatniej płyty Marii Peszek – odkrywałam ją powoli.

» więcej...

Przyjąć z godnością koniec świata

Autor: Ewa Inn, data dodania: 19-12-2012 Przyjąć z godnością koniec świata

Chciałabym, aby starach przed nieznanym i Ĺźal, Ĺźe niechybnie zakończę swój Ĺźywot na okoliczność końca świata, został mi zrekompensowany moĹźliwością przeĹźycia ostatnich chwil w sposób wyjątkowy, dotychczas niemoĹźliwy, nierealny, nieosiągalny.

» więcej...

Czy wiesz juĹź wszystko o facetach?

Autor: Ewa Inn, data dodania: 10-11-2012 Czy wiesz juĹź wszystko o facetach?

MoĹźesz sprawdzić to, uczestnicząc w spektaklu "Wszystko o mężczyznach" w wykonaniu aktorów krakowskiego Teatru Ludowego. Wbrew tytułowi nie jest to kompendium wiedzy o przedstawicielach płci męskiej, ale na pewno jest ogromną dawką wspaniałej zabawy.

» więcej...

AD HOC - nigdy dwa razy w tej samej rzece

Autor: Ewa Inn, data dodania: 15-10-2012 AD HOC - nigdy dwa razy w tej samej rzece

Kabaretowa grupa AD HOC, prócz ogromnej dawki humoru i wspaniałego kontaktu z widownią, zapewnia coś, czym wyróĹźnia się spośród ogromu innych polskich kabaretów – kaĹźdy ich występ jest niepowtarzalny, nieprzewidywalny, w swoim kabaretowym szaleństwie wręcz nieobliczalny.

» więcej...

30. urodziny Perfectu - ja tam też byłam, chociaż z jubilatami nie piłam

Autor: Ewa Inn, data dodania: 17-03-2010 30. urodziny Perfectu - ja tam też byłam, chociaż z jubilatami nie piłam

Bilety kupiłam na długo przed terminem koncertu. Czekałam na niego jak małe dziecko na Boże Narodzenie. I w końcu nadszedł ten dzień!

» więcej...

Nominowany "Królik po berlińsku" - obejrzyj go z nami!

Autor: Ewa Inn, data dodania: 08-03-2010 Nominowany

Dokument polskio-niemiecki ujął Amerykańską Akademie Filmową, nominując film Bartka Konopki do Oskara w kategorii najlepszy krótkometraĹźowy film dokumentalny. Niestety, jego twórcy nie otrzymali prestiĹźowej statuetki, niemniej jednak sama nominacja równieĹź jest ogromnym sukcesem.

» więcej...

AVATAR - przybyłam, zobaczyłam, oniemiałam

Autor: Ewa Inn, data dodania: 19-02-2010 AVATAR - przybyłam, zobaczyłam, oniemiałam

Jeszcze wczoraj sądziłam, że światowe kino niczym mnie już nie zaskoczy. Dziś, po wyjściu z sali kinowej, miałam ochotę krzyczeć w zachwycie: "chapeau bas!". Od tej pory będę dzielić filmy na: kiepskie, dobre, świetne i... Avatar.

» więcej...

Walentynki pełnokrwiste

Autor: Ewa Inn, data dodania: 14-02-2010 Walentynki pełnokrwiste

Dla tych, którzy pragną wypełnić walentynki chwilami pełnymi emocji, przy wtórze mocno bijącego serca, przyspieszonego oddechu i niekontrolowanych okrzyków, polecam nietuzinkowy horror „Krwawe Walentynki 3D”.

» więcej...

Przywołane bolesne wspomnienia

Autor: Ewa Inn, data dodania: 22-09-2009 Przywołane bolesne wspomnienia

Dzisiejszej nocy nie mogłam zasnąć. Bywa, Ĺźe nocą słychać przejeĹźdĹźającą gdzieś na sygnale karetkę pogotowia, ale tej nocy wycie syren nie miało końca. Jedna po drugiej, czasem jednocześnie kilka? I tak przez godzinę, moĹźe dwie. Nad miastem zapadała cisza, a potem jeszcze jedna karetka… i jeszcze jedna…

» więcej...