Dzisiaj jest niedziela, 03.12.23, imieniny: Franciszka, Ksawerego

Na sportowo

Apel do PZLA - wara od biegaczy amatorów

Autor: Ewa Inn, data dodania: 24-11-2014 Apel do PZLA - wara od biegaczy amatorów

Informacja o wprowadzeniu obowiązkowych licencji dla biegaczy amatorów obiegła kraj niczym Kenijczyk trasę Maratonu Berlińskiego. W biegowym światku zawrzało! Karta Biegacza? Licencja?  Każdy biegacz zachodzi w głowę, o co w tym wszystkim chodzi? A przecież od zawsze wiadomo, że gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę!

» więcej...

Wielka siła w niewielkiej kobietce, czyli historia Gosi, która wyciska rekordy

Autor: Ewa Inn, data dodania: 02-07-2014 Wielka siła w niewielkiej kobietce, czyli historia Gosi, która wyciska rekordy

W niewielkim mieście na Dolnym Śląsku żyje kobieta z wielką pasją. Od 8 lat oddaje się z ogromnym zaangażowaniem dyscyplinie sportowej, dzięki której zdobyła nie tylko wiele tytułów, ale także serce ukochanego mężczyzny. Poznajmy historię 27-letniej Małgorzaty Hałas-Koralewskiej – niesamowitej dziewczyny ze Strzelina.

» więcej...

Zjawiskowa Taylor Townsend

Autor: Ewa Inn, data dodania: 16-05-2014 Zjawiskowa Taylor Townsend

Dlaczego zjawiskowa? Ano dlatego, że widok puszystej tenisistki w czasie turnieju wielkoszlemowego to wielce rzadkie zjawisko. Na mniej znaczących turniejach pewnie też. I generalnie w tenisie zawodowym. Bo przecież tenisiści, co wcale nie dziwi, posiadają całkiem inną sylwetkę.

» więcej...

Turniej BNP Paribas Katowice Open - światowy tenis w katowickim Spodku

Autor: Ewa Inn, data dodania: 29-03-2013 Turniej BNP Paribas Katowice Open - światowy tenis w katowickim Spodku

Do tej pory mogliśmy oglądać jedynie w telewizji zmagania czołowych tenisistek światowego rankingu, walczących o trofea na największych kortach świata. Jednak już za kilka dni wielki tenis będzie w naszym zasięgu.

» więcej...

Australian Open - Wiktoria znaczy zwycięstwo

Autor: Ewa Inn, data dodania: 26-01-2013 Australian Open - Wiktoria znaczy zwycięstwo

Chociaż zwycięstwo to nie zawsze zdobyte jest w wielkim stylu, co udowodnił dzisiejszy przedziwny finał kobiet turnieju Australian Open. Zmierzyły się w nim: triumfatorka ubiegłorocznego turnieju - Białorusinka Wiktoria Azarenka i Chinką Na Li, która zasłużenie znalazła się w tym prestiżowym finale.

» więcej...

"What Jerzy, what Jerzy, kurde?", czyli savoir-vivre wschodzącej gwiazdy światowego tenisa

Autor: Ewa Inn, data dodania: 19-01-2013

Jerzy Janowicz zasłynął ostatnio nie tylko ze swojej wspaniałej gry, ale i z gorącego temperamentu na korcie, który niekoniecznie działa na jego korzyść. Młody człowiek, więc i krew gorąca. Jednak czy takie zachowanie przystoi tenisiście tej rangi?

» więcej...

Jeść albo nie jeść? Oto jest pytanie!

Autor: Ewa Inn, data dodania: 17-01-2013 Jeść albo nie jeść? Oto jest pytanie!

Może jestem średnio bystra a może leniwa jedynie, ale gdy próbuję przyswoić sobie wiedzę na temat diety biegacza, to szybko się zniechęcam. Czytam mądre wypowiedzi doświadczonych biegaczy, opracowania specjalistów od żywienia sportowców, porównuję, dopasowuję, kalkuluję i... odechciewa mi się jeść.

» więcej...

Australian Open - Agnieszka znów górą!

Autor: Ewa Inn, data dodania: 16-01-2013 Australian Open - Agnieszka znów górą!

Agnieszka Radwańska, czwarta „rakieta świata” w rankingu WTA, wyszła dziś o godzinie 1 naszego czasu na kort centralny, mieszczący się na stadionie Rod Laver Arena, aby zmierzyć się z przeciwniczką w drugiej rundzie pierwszego w tym roku wielkoszlemowego turnieju - Australian Open.

» więcej...

Silesia (Sahara) Marathon

Autor: Ewa Inn, data dodania: 04-05-2012 Silesia (Sahara) Marathon

Bałam się tego biegu, oj jak ja się go bałam! Upałem straszyli nas meteorolodzy już od wielu dni. Niektórzy wierzyli w zmianę pogody, ale ja czułam w kościach, że da nam ona popalić. I dała. Dosłownie. Żar z nieba, zero chmur, wiatru jak na lekarstwo.

» więcej...

Bieżnia - gorsza siostra pleneru?

Autor: Ewa Inn, data dodania: 09-02-2012 Bieżnia - gorsza siostra pleneru?

Wiosna, która niesie ze sobą ważne imprezy biegowe, zbliża się nieuchronnie, ale tymczasem złośliwa zima rozpanoszyła się na dobre, przeszkadzając w przygotowaniach do wiosennego sezonu. Są z tej sytuacji trzy wyjścia: można biernie czekać w zaciszu domowym na warunki bardziej przyjazne bieganiu lub też, wykazując się ogromną determinacją i hartem ducha, biegać przy dwucyfrowych mrozach. Można też wybrać trzecią opcję – bieżnię.

» więcej...